/ فوریه 13, 2019 / بدون دیدگاه / در اخبار و مقالات

نکات مهم در انتخاب چاپگر کارت

با توجه به تنوع چاپگرهای کارت ، ممکن است در انتخاب نوع مناسب سردرگمی به وجود آید. مراحلی که ذکر می شوند انتخاب بهتر و ساده تری را ممکن می سازند .

مرحله اول : مشخص کردن بودجه دلار

محدودۀ بودجه در انتخاب چاپگر های کارت مهمترین عامل محدود کننده است. بنابراین بایستی هزینه های کارتهای خالی و ریبون های مصرفی همراه با چاپگر درنظر گرفته شوند.

 

مرحله دوم : چاپ یک رو یا دو رو ؟چاپ دورو کارت

اگر نیاز به چاپ دو طرف کارت دارید از چاپگر دو رو استفاده کنید. اما اگر مطمئن نیستید از چاپگری که دارای امکان ارتقا به چاپ دو رو است استفاده کنید.

 

مرحله سوم : انتخاب روش چاپ روش چاپ کارت پرسنلی

بیشتر چاپگرهای کارت از چاپ تصعید رنگ (مستقیم)  استفاده می کنند ولی برخی مدلهای پیچیده تر، از چاپ غیر مستقیم برای ایجاد کارتهای با قدرت تفکیک بالا استفاده می نمایند. برخی چاپگر ها دارای  چاپ تک رنگ با امکان بازنویسی هستند.

 

مرحله چهارم: تعداد تقریبی مورد نیاز چاپ کارت تعداد چاپ

توجه به حجم تقریبی چاپ مورد نیاز اهمیت زیادی در انتخاب چاپگر مناسب دارد . سازمانهای با نیاز چاپی متوسط یا بالا بهتر است چاپگرهایی با ظرفیت بالاترتهیه کنند تا هزینه های کار در طول زمان کاهش یابد.

 

مرحله پنجم : لمینت کردن، امنیت بصری و رمز نگاری لمینت

برخی چاپگرهای کارت شناسایی ویژگیهای خاصی برای افزایش دوام و  امنیت کارت شناسایی  نظیر لمینت کردن ، لمینت هولوگرافیک و واترمارکهای Holokote  دارند . رمز نگاریهای اختیاری نیز در تمام چاپگرهای کارت شناسایی وجود دارند.

 

مرحله ششم : مشخص کردن نوع اتصال اتصال چاپگر

آیا نیاز به اتصال چاپگر به کامپیوتر یا شبکه دارید ؟ کابل های USB  برای اتصال چاپگر به یک کامپیوتر استاندارد هستند . ارتباطات اترنت یا Wi-Fi  نیز برای اتصال چاپگر به شبکه لازم هستند.

 

مرحله هفتم : ملاحظات دیگردیگر

پیش از انتخاب نهایی ، اندازه دستگاه چاپگر ، دسترسی به امکانات ارتقای دستگاه ، سیستم عامل لازم نیز بایستی در نظر گرفته شوند. ضمانت محصول نیز نکته مهمی در انتخاب است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *